• Oticon Intiga geleneksel işitme cihazları dışında özel bir çözüm arayan kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır: görünmez, küçük ve kullanımı kolaydır.

  Tam donanımlı RITE şeklinde bir işitme cihazı olan Oticon Intiga hafif dereceden, orta-ileri dereceye kadar olan tüm işitme kayıplarına hitap eder. Oticon’un en gelişmiş teknolojisi ve odyolojisi ile üretilen Oticon Intiga’nın genel amacı sessiz ve gürültülü ortamlara hızlı ve yararlı uyum sağlamaktır. Oticon Intiga farklı gereksinimler için üç farklı performans seviyesinde sunulmaktadır: Intiga 10, 8 ve 6


  Speech Guard
  Oticon’un ünlü ve başarılı Speech Guard sinyal işleme yöntemi, karmaşık ses ortamlarında bile konuşma sinyalleri için daha kararlı ve tutarlı bir artırım sağlayarak, geleneksel sıkıştırma sistemlerinin sınırlarını aşmak için tasarlanmıştır. Bu teknoloji sinyal girdisini kullanıcının sağlam kalan dinamik aralığına yerleştirir. Speech Guard oluşan hızlı ses değişimlerine ani tepkiler vererek, istenmeyen seslerin rahatsız edici ve sıkıntı veren etkilerini azaltır.

  Uzamsal Ses
  Ses sahnesini düzenlemek hem gürültüd ekonuşmaları anlamanın temelidir hem de doğru, konforlu ve kolay dinlemenin temelidir.Oticon’un benzersiz ve güçlü etkili kablosuz bağlantı sistemi özellikle ses kaynaklarından gelen seslerin ve mekana ait yön bilgilerinin kalitesini korumak için tasarlanmış çift taraflı işlem kapasitesi sunmaktadır.

  Adaptasyon Yönetimi
  Intiga'da kullanılan Oticon’un Adaptasyon Yönetimi ilk kullanıcıların cihaza alışma sürecinde olan ihtiyaçları ile daha uyumlu olması için geliştirilmiştir. Amaç bütünüyle cihazın faydalarını daha belirgin hale getirmek, hastanın cihaza ve seslere alışma sürecini anlamlı olarak kısaltmaktır.

  Gelişmiş RISE 2
  RISE 2 platformu performanstan ödün vermeden, daha küçük boyutta ve daha kapsamlı işlemlerle gelişmeye devam etmektedir. Hiç bir Oticon kulak arkası işitme cihazında olmadığı kadar düşük pil tüketimi ile güç verimliliği artırılmıştır. Bu sayede kablosuz bağlantı imkanları, şimdi 10 numara pil kullanan cihazlarda da sunulmaktadır.

   

  Bütünüyle daha iyi iletişim ve eğlence
  Oticon Intiga ve ConnectLine engel veya sıkıntı olmadan iletişim ve eğlencenin tadını çıkartmak isteyen kişiler için ideal bir opsiyondur. Sadece tek bir tuşa dokunarak, telefon çağrılarının, müziğin ve TV'nin tüm kontrollerini elinizde tutmanızı sağlar.

  ConnectLine, TV, telefon veya müzik çalardan gelen sesi doğrudan işitme cihazına iletir. Kullanım kolaylıklarının birleşimi ve önemli ölçüde iyileştirilmiş işitsellik ile ConnectLine kullanıcısına, ailesi ve dostları ile sürekli bağlantıda kalma imkanı sunar.

  Standart özellikler:

  ·     Speech Guard

  ·     Otomatik Adaptasyon Yönetimi

  ·     Uzamsal Gürültü Yönetimi

  ·     Binaural İşlemler (sıkıştırma)

  ·     Binaural Senkronizasyon (otomatikler)

  ·     Binaural Dinamik Feedback Önleme 2 (DFC2)

  ·     Çok bantlı Adaptif Direksiyonalite

  ·     Direksiyonalite Otomatikleri

  ·     Üç Aşamalı Gürültü Yönetimi

  ·     Yapay Zeka, Premium [+]

  ·     Frekans Uygulama Alanı, 10 kHz

  ·     Öne Odaklanma

  ·     Hafıza

  ·     Yaşam boyu öğrenme

  ·     Beş kimlik

  ·     Dört kullanıcı programı (Streamer ile)