• Safari - çocuklar için üretilmiş etkili ve ilk pediyatrik işitme çözümü

  Safari kelimesi Swahili dilinde "YOLCULUK" anlamına gelmektedir. Yolculuk kelimesi aslında bir çocuğun yaşam sürecini en iyi tanımlayabilen sözcüklerden birisidir. Maceralar, mücadeleler, birçok şeyin üstesinden gelinen zaferlerle dolu bir yolculuk. Tüm bunlar yaşamı değerli kılan deneyimlerdir.

  Yeni işitme cihazı ailemizin adını bu yüzden Safari koyduk. İşitme kayıplı çocuklarımız, çocukluk döneminden yetişkinlik dönemine tam yol ilerlerken, gelişiminin tüm aşamalarında vefalı ve sadık dostu Safari ile her zaman en iyiye sahip olacak.

  Safari - Çocukların duymalarını, öğrenmelerini ve paylaşmalarını sağlayan teknoloji

  Oticon Safari, RISE çözümlerimizin bebeklerden gençlere 0-18 yaş grubu arasında herkese uygulanabilen pediyatrik ailesidir. Geniş bant aralığı konuşma gelişimini destekler. Kablosuz binaural işlemler hem boyutssal farkındalığı arttırır hemde sesin yönünü tayin etmeyi kolay hale getirir. Kablosuz bağlantı telefonlara, televizyona ve diğer ses kaynaklarına kolay erişim sunar.

  Benzersiz LED görsel uyarıcı açık bir biçimde işitme cihazlarının durumunu ve düzgün çalıştığını gösterir. Genie’deki özel pediyatrik uygulama modu işitme cihazı uygulamasını ve danışmanlığını daha da kolay kılar. Tüm bu üstün Oticon özelliklerinin yanısıra ürünler FM uyumlu, dayanıklı, küçük ve çekici tasarıma sahiptir.

  Yeni Oticon Safari ailesi işitme kayıplı çocuklara gelişim süreçleri boyunca yardımcı olmaları ve potansiyellerini en üst seviyede kullanabilmeleri için tasarlanmıştır.

  Safari ailesi;

  Çocukların, aktif ve oyun dolu dünyalarını destekler
  En karmaşık ses çevrelerinde bile çevre boyutsal farkındalığı zenginleştirir
  Çocukların dil gelişimi destekler
  Işıklı LED göstergesi ile her durumda güven verir
  Okulda ve diğer ortamlarda zarif FM tasarımlarına kolayca bağlantı sunar
  Telefonlara ve diğer aygıtlara sıfır gecikme zamanı ile bağlantı sunar
  Çocukların macera dolu dünyalarına dayanıklıdır
  Çocuk dostu tasarım ve seçeneklere sahip modeller
  Kısa sürede daha verimli sonuçlar elde edilmesine olanak sağlayan yeni pediyatrik uygulama moduna sahiptir.

   

  Doğal Ses

  Safari'nin en önemli pediyatrik faydalarından biri genişletilmiş bant alanıdır. Bunun etkisi, konuşmaların anlaşılmasında son derece hissedilirdir. Konuşma sesinin bütününe mükemmel erişim sağlayarak, çocukların konuşma sesleri içindeki nüansları duymalarını ve doğru olarak taklit edip konuşma gelişimlerini pozitif destekler.

  Safari'nin geniş bant alanı gürültülü ortamlarda konuşma sesini belirginleştirmeye ve konuşma seslerini anlamayı kolaylaştırmaya olanak sağladığı gibi, müziğe de derinlik katar. İster televizyondan ister MP3 çalardan olsun, müzik günümüz gençleri için son derece önemli. Safari sayesinde işitme cihazı kullanıcılarının daha önce duyma şansı olmadığı derinlikte müzik dinleme keyfi artık hayal değil.

  Binaural işlemler

  Çok hızlı çalışan geniş bantlı iletişim her iki işitme cihazında koordineli sıkıştırma sağlar. Bu özellik sesin yönünü tespit etmeyi kolaylaştıran, kulaklar arası ses şiddeti seviye farklarını muhafaza etmeye yardımcı olur. Binaural işlemler ayrıca konuşmaları anlamayı da iyileştirir.

   

  Geniş Bant Aralığı

  Geniş bant aralığı önemli yüksek frekanslı konuşma sesi ipuçlarına en üst seviyede erişim sağlayarak, dil gelişimini destekler. Edinilen ekstra algısal veri yerleşik DSL formülü ile birlikte konuşmayı daha duyulabilir, daha doğal ve daha anlaşılır kılar.

  Spatial Sound - 3 Boyutlu Ses (Uzamsal)

  Kablosuz, geniş bantlı iletişim sıkıştırma oranının, otomatik özelliklerin ve uyarlanabilir dijital özelliklerin hızlı ve ustaca senkronizasyonunu sağlar. Genişletilmiş bant aralığı ile birlikte değerlendirildiğinde bu daha fazla konuşma sesine ve çevresel sese erişim anlamına gelir.

  Görsel Uyarıcı - LED gösterge

  Görsel uyarıcı (LED) sayesinde ebeveynler ve öğretmenler işitme cihazının düzgün bir şekilde çalıştığından %100 emin olabilirler. Çeşitli yanıp sönme biçimleri işitme cihazının açık olduğunu, hangi programın kullanıldığını, ses seviyesinin istenilen düzeyde olup olmadığını ve pil seviyesinin bitmek üzere olup olmadığını simgeler.

  Kablosuz Bağlantı

  Kablosuz bağlantı özelligi cep telefonları, müzik çalarlar, televizyonlar ve bilgisayarlara hızlıca ve kolay bir şekilde erişim sağlar. Bluetooth uyumlu Streamer aracılığı ile sinyal tek bir dokunuş ile doğrudan işitme cihazlarına gönderilebilir. Streamer ayrıca uzaktan kumanda olarak da kullanılabilir. Kablosuz işlemler gücünü RISE işlemciden alır.


  Standart Özellikler:

  ·     Binaural Senkronizasyon (sadece Safari 900)

  ·     Binaural PB/VC Koordinasyonu (sadece Safari 600 ve Safari 900)

  ·     Genişletilmiş bant aralığı 10 kHz (sadece Safari 900)

  ·     Dinamik Feedback İptali 2 (DFC2)

  ·     Binaural DFC (sadece Safari 900)

  ·     Dört kullanıcı programı

  ·     OtoTelefon programı

  ·     Hafıza

  ·     Düşük pil seviyesi uyarısı

  ·     Rüzgar sesi önleme

  ·     Üç aşamalı gürültü yönetimi (sadece Safari 600 ve Safari 900)

  ·     Multi-bant Adaptif Direksiyonalite (sadece Safari 600 ve Safari 900)

  ·     DSL v5.0a m[i/o] ve NAL-NL1

  ·     T-coil - telebobin

  ·     FM ve DAI giriş opsiyonu